איסוף רסיסי נשמה 1

בזרועות המלאך ~

בזרועות המלאך ~

איסוף רסיסי נשמה ~ 8/2/2011 ~ הסבר על תהליכים ברמת הנשמה ~ מאמר 1 ~

כנשמה נצחית אנו חווים תהליך חוזר על עצמו של לידה מחדששוב ושוב במסגרת המסע המואר של הנשמה לאורך צירי הזמן.

לאורך כל ההיסטוריה האישית של כל אחד ואחד מבני האדם, חוותה כל נשמה רגעים טראומתיים שונים שחלקם היו כאובים למדי. רגעים כאלה שבמידה והיו קורים בגלגול הנוכחי, אותו האדם היה מגיע לתרפיסט/פסיכולוג, שיבדוק את האפשרות לסייע אותו מתעניין, סיוע שעיקרו החלמת הנפש הכאובה מזיכרונותיה הכאובים השונים.

לאורך ציר הזמן של מסע הנשמה , נותרים בשל טראומות שונות שהזכרנו קודם, רסיסי נשמה.

רסיסים נשמה אלה נקרעים מנשמת האם ונותרים שם, באותה נקודת זמן, כאובים או מלאים ברגשות אשמה, פחד כעס או כל אחד אחר משאר הרגשות העזים אשר אפשר להעלות על הדעת.

דוגמה – מטופלת שלי חווה פחד ממקומות סגורים – קלאסטרופוביה. במהלך הטיפול שלה חוויתי רגע מתוח שלה, שבו היא ברחה מחמישה אינדיאנים שרדפו אחריה רכובים על סוסיהם. בעודם דוהרים והיא בבריחה מהם, היא חוצה נהר, עוקפת צוק כורכרי חום גבוה וגדול שעומד בדרכה, מוצאת מחסה מצידו השני בתקווה שאבדה את רודפיה. בעודה ממתינה בחשש, נחת הצוק והתמוטט עליה. היא נקברה בחיים. כשהאינדיאנים מגלים זאת, עזבו את האזור שכן היו בטוחים שהיא מתה. לחבריה מהישוב הסמוך, עיירת מתיישבים בשלהי 1870 בערך…,  לקח שלושה ימים למצוא אותה, לחפור אותה מההריסות ולהצילה. בינתיים כמובן שהיא חוותה חוויה קשה, רעב, פחד ועוד כל מיני רגשות קשים.

את כל זה אני רואה על "מסך" כמעין סרט ואחר שהמטופלת התעוררה, שתפתי אותה בכל מה שראיתי. להפתעתי, ספרה לי מרוגשת מאוד שיש ה פחד ממקומות סגורים, מעליות וכו'…

כמובן במצב כזה יש להביא את המטופל לאותו הזמן שוב… לבנות ביחד איתו חוויה מתקנת ואפילו להזמין את אותו רסיס בודד של נשמה, לשוב ולהתחבר אל הנשמה הפעילה, שכמובן חסרה אותו ואת מרכיביו ההתנהגותיים השונים… לצורך שלמות אישית ונפשית.

כאשר חשים שמשהו מעיק בלתי מוסבר שאינו נעוץ בגלגול הזה… "נעוץ" הכוונה שלא התרחש מאומה שמצדיק את אותה חסימה מוזרה שמרגישים… חשוב לעשות מסע עם מטפל, ולטפל באותו רסיס נעוץ בזמן שמהווה את שורש החסימה.

על המטופל לבקש ממטפל שעוסק בכך, לעשות "מסע בזמן". ביחד מגיעים השניים, לאותו הרגע שבו נעוץ אותו רסיס, ששם התרחשה הטראומה…  מזמנים בדרכים שונות את אותו חלק נשמה לכאן להצטרף לאדם/נשמה שהוא שייך להם על מנת להתאחד ולשחרר את הטראומה. טראומה כזו יכולה להתבטא גם בחוסר של אותם מרכיבים ראשיים שההתנהגות והגישה ששלהם, אפיינו או מהווים את המוטיב המרכזי של אותו רסיס נשמה.

מוזמנים לקרוא על דוגמאות וסיפורים בעמוד הבא  – > איסוף רסיסי נשמה 2 < –

בברכה, אוריון

מעגל האור, ישראל

Comments are closed.